مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

همه چیز در مورد وکیل طلاق

وکیل طلاق کیست؟ وکیل طلاق شخصی است که به پرونده طلاق رسیدگی می‌کند و در کلیه امور اداری و سایر مسائل حقوقی مربوط به آن به شما کمک می‌کند. وکیل طلاق همچنین به شما در تعیین شرایط جدایی و نحوه رسیدگی به حضانت، پرداخت‌های حمایتی و تقسیم اموال کمک می‌کند و می‌تواند این روند دلهره‌آور و استرس‌زا را برای شما به حداقل برساند. وکیل خوب و خبره شخصی است که با آشنایی کامل با مسائل طلاق و قوانین آن می‌تواند حق شما را از همسر دریافت کند و در کم‌ترین زمان ممکن شرایط راحتی را برای شما فراهم آورد.

هزینه وکیل طلاق

طلاق می‌تواند یک امر بسیار پرهزینه باشد. این امر به ویژه در‌صورتی صادق است که زوجین دارای فرزندان و دارایی برای تقسیم و مذاکره باشند. دو عامل اصلی که هزینه وکیل طلاق را تعیین می‌کند عبارتند از:

  • میزان دارایی هر یک از طرفین باید تقسیم شود.
  • اینکه آیا آنها دارای فرزند هستند یا خیر.

هزینه وکیل طلاق تا حد زیادی به پیچیدگی پرونده شما بستگی دارد و به طور کلی، هر چه پرونده شما پیچیده‌تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر می‌شود. برخی از طلاق‌ها بسیار ساده هستند و با مبلغ کمی قابل اجرا هستند. با این حال، اگر مسائل پیچیده‌ای مانند حضانت فرزند یا پرداخت نفقه دارید، باید میلیون‌ها تومان برای طی شدن مراحل هزینه کنید خرج کنید.

بهترین وکیل طلاق در تهران

انواع طلاق عبارتند از:

طلاق رجعی

در طلاق متقابل، رابطه زوجین پس از طلاق به طور کامل قطع نمی‌شود و زوجین می‌توانند در مدت عده به زوجه رجوع کنند و زوجین برای ادامه زندگی مشترک مجبور به ازدواج مجدد نیستند. نکاح قبلی با آثار تداوم آن و در مدت طلاق متقابل، نفقه به زوجه تعلق می‌گیرد و زن و شوهر مقداری از یکدیگر ارث و یا نفقه می‌برند.

برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم صفحه مربوط به «وکیل نفقه» را مطالعه نمایید.

طلاق کاذب

در طلاق بین زوجین پس از طلاق رابطه زناشویی زوجین برای همیشه خاتمه می‌یابد و پس از طلاق زوجین، حق رجوع به زوجه را حتی در مدت عقد ندارند و برای ادامه زندگی مشترک برای ازدواج، همسران باید دوباره با هم باشند. در صورت طلاق رجعی، زوجین از یکدیگر ارث نمی‌برند و در مدت نفقه به زوجه نفقه تعلق نمی‌گیرد. طلاق و دعوا (طلاق توافقی) از انواع طلاق ثابت است.

هزینه وکالت در هر نوع طلاق متفاوت است به همین دلیل دلایل طلاق را توضیح خواهیم داد.

  • طلاق غیابی چیست؟
  • طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که به درخواست زوجین درخواست می‌شود، در واقع دو زوج بر سر طلاق و جدایی توافق می‌کنند، طلاق خواسته هر یک از آنها و زوجین در تمام امور مربوط به طلاق است. مانند مهریه توافقی، نفقه، امثال ازدواج، نصف وجه، استرداد مهریه و حضانت فرزند مشترک و دادگاه دخالتی در توافق زوجین ندارد، زوجین باید در مورد طلاق توافق کنند. دراین باره توصیه می‌کنیم صفحه مربوط به «وکیل مهریه» را مشاهده نمایید. وکیل مهریه نیز تعدادی وظایف مشترک با وکیل طلاق دارد اما می‌توانید وظایف هرکدام را به تفکیک هرکدام بخوانید و نسبت به هرکدام با آگاهی کامل اقدام نمایید.

چرا بهتر است در پرونده طلاق توافقی خود یک وکیل طلاق مجرب داشته باشید؟

اگرچه طلاق توافقی آسان‌ترین نوع طلاق است، اما این بدان معنا نیست که زوجین برای گرفتن طلاق نیازی به مراجعه به وکیل طلاق ندارند. حتی در مورد طلاق توافقی، زوجین می‌توانند با پرداخت وکیل طلاق، مشاوره و راهنمایی لازم را برای ثبت درخواست طلاق توافقی کسب کنند.

و آگاهی لازم را از قوانین طلاق و تشریفات دادگاه خانواده در این زمینه کسب نموده و زوجین در صورت تمایل می‌توانند با پرداخت حق الزحمه وکیل طلاق، پرونده طلاق را نزد وکیل طلاق مجرب پیگیری نمایند تا وکیل طلاق بتواند پرونده طلاق زوجین را با علم و تجربه خود پیگیری کند و از تاخیر در مراحل در این رابطه جلوگیری کند و به این‌ترتیب زوجین با پرداخت حق الزحمه وکیل طلاق و دادن وکالت به وی در زمان و هزینه خود صرفه جویی کردند.

طلاق غیابی چیست؟

در صورتی که یکی از زوجین در دادگاه خانواده تقاضای طلاق کند و خوانده نیز که می‌تواند زوج باشد، در دادگاه حاضر نمی‌شود و لایحه ای برای دفاع از خود ارائه نمی‌دهد و نیازی به حضور در دادگاه ندارد. رای دادگاه غیابی است و پس از گذشت زمان مشخصی از ابلاغ، حکم غیابی قابل تجدید‌نظر‌خواهی است.

وکیل با دریافت حق الزحمه وکیل طلاق می‌تواند زوجین را در مورد حقوق طلاق غیابی و نحوه اخذ آن راهنمایی کند و در واقع کمک گرفتن از یک وکیل طلاق خوب بهترین شروع برای طرح دعوی و پیگیری است.

وکیل طلاق پایه یک دادگستری در تهران

وکیل طلاق پایه یک دادگستری در تهران می تواند بسیار در پرونده شما کمک کند و گره از پرونده شما بگشاید. خصوصا برخی از پرونده های پیچیده و طولانی که نیازمند تخصص و دانش بیشتر است، با دانش اینگونه افراد میتواند بسیار سریعتر و راحت تر انجام شده و به سرانجام برسد. وکیل طلاق پایه یک دادگستری در تهران را میتوانید در مجموعه آوای وکلا پیدا کنید و با یک هزینه معقول و مناسب تخصص آن ها را به کار بگیرید.

وکیل طلاق توافقی

نوعی طلاق نیز وجود دارد که جدایی به‌صورت توافقی بین زوجین اتفاق می‌افتد و وکیل طلاق توافقی به سرعت بخشیدن پروسه کمک می‌کند. طلاق اتفاق تلخیست که در زندگی هرفرد ممکن است رخ بدهد اما قطعا طلاق توافقی بهترین نوع آن است که در مدت کمتر و با کمترین ناراحتی انجام میگیرد. وجود وکیل طلاق توافقی میتواند از حقوق شما دفاع کرده و پروسه را با سریغع ترین حالت خود به سرانجام برساند.

وکیل طلاق در تهران

مشکلات پیشرو طلاق

تصمیم‌گیری برای درخواست طلاق یکی از سخت‌ترین انتخاب‌هایی است که می‌توانید انجام دهید، به خصوص اگر پای فرزندی در‌میان باشد. باید در نظر داشته باشید که موضوع طلاق همیشه فقط به بحث طلاق ختم نمی‌شود و موارد دیگر و قوانین پیچیده ی دیگری وجود دارد که هنگام طلاق باید به آن‌ها توجه نمود. این موضوع باعث می‌شود که این فرآیند دست و پا گیر و دشوارتر شود.

وکیل طلاق در تهران

بنابراین بهترین وکیل طلاق در تهران در مجموعه‌ی آوای وکلا، در خدمت شما است تا بتواند به شما در درک مسائل اساسی حقوق خانواده در ایران و تهران کمک کند و همچنین به تمام سوالاتی که پیش می‌آید پاسخ مستقیم بدهد. وکلای عالی‌رتبه، متخصص در دعاوی طلاق و حقوق خانواده، با تائید وزارت دادگستری، در وب سایت آوای وکلا آماده خدمت‌رسانی هستند. بهترین وکیل طلاق در تهران میتواند پروسه طلاق شما را کوتاه تر کرده و پرونده شما را زودتر به سرانجام برساند.

وکیل آنلاین رایگان

وکیل آنلاین رایگان در فضای اینترنت وجود دارد و میتواند به برخی از مشکلات شما پاسخ بدهد اما قطعا برای پیشبرد تمامی مسیر پرونده نیاز به یک وکیل حرفه ای دارید تا روی آن کار کرده و با تخصص و دانش خود تصمیمات مهمی روی آن بگیرد. شاید بتوانید برخی از وکلای آنلاین را بیابید اما وجود این افراد فقط میتواند در گرفتن مشاوره ما را کمک کنند. بنابراین نهایت بهتره ای که میتوان از وکیل آنلاین رایگان گرفت همین مشاوره های رایگان است اما به محض به جریان افتادن پرونده خود به صورت رسمی، نیاز به یک وکیل واقعی دارید نه یک وکیل آنلاین رایگان!

وکیل طلاق در ایران

آوای وکلا بیش از 5 سال سابقه خدمات‌رسانی به تمامی‌مشتریان در تهران و تمامی نقاط کشور ایران را دارد. یک وکیل طلاق و یا مشاوره حقوقی بهترین مشاوره حقوقی را در زمینه طلاق و نفقه و کلیه مسائل مربوط به حقوق خانواده به شما ارائه می‌دهد.

وکیل طلاق یکی از رایج‌ترین و پرکارترین وکیل در ایران است که به‌دلیل داغ بودن همیشگی بازار طلاق در ایران، یکی از مشاغلیست که متقاضیان زیادی دارد. این وکیل با تخصص و تسلط بر قوانین مربوط به ازدواج و طلاق روند را تسریع کرده و از حقوق شما برابر همسر سابقتان دفاع می‌نماید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}