مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

وکیل خانواده

وکیل خانواده چیست؟

اولین و ابتدایی ترین سوال دراین باره این است که وکیل خانواده چه کسی می باشد و تفاوت آن با وکیل های معمولی چیست؟ در این باره یکی از مهمترین و ابتدایی ترین دلایلی که وکیل خانواده از دیگر وکیل ها جدا می باشد این است که این گونه افراد به صورت اختصاصی با افرادی کار می کنند و تمامی مشکلات حقوقی یک خانواده را به عهده می گیرند؛ این مشکلات حقوقی برای افراد ممکن است شامل هر موردی باشد از طلاق تا مشکلات ملکی و یا حتی بحث ارث و ورثه را این افراد باید به آن احاطه داشته باشند و از آن آگاهی داشته باشند، یکی از بخش های مهم در وکیل خبره بودن این است که بتوانید وکیل خانواده خوبی باشید.

وکیل خانواده آنلاین یکی از بخش هایی می باشد  که در چند سال اخیر اضافه شده است و بسیاری از افراد از این نوع از وکلا استفاده می کنند در این روش یکی از بخش های مهم این است که هزینه ای که باید پرداخته شود بسیار کمتر از مراجعه حضوری می باشد، این روش از جمله روش هایی می باشد که در دوران کرونا بسیار رواج داشته و شما می توانید برای وکیل خانواده مشاوره رایگان از سبک های مشاوره آنلاین استفاده کنید؛ گاهی اوقات برخی از وکلا می توانند مشاوره وکیل خانواده نیز به حساب آیند و در مشکلات شما را همراهی می کنند.

وکیل خانواده یکی از بخش های مهمی می باشد که در حوزه وکالت وجود دارد .

وکیل خانواده چیست؟

وکیل خانواده بر یافتن راه حل برای مسائل مربوط به روابط حقوقی خانوادگی اغلب پیچیده تمرکز دارد. اینها شامل ازدواج، طلاق و...  است. به‌همین دلیل، قانون خانواده می‌تواند شامل کار با گروه‌های مختلف از کودکان تا سالمندان و هر گروه دیگری در این بین باشد. از آنجایی که وکیل خانواده به برخی از جنبه‌های بسیار شخصی زندگی موکل مربوط می‌شود، می‌تواند یکی از احساسی‌ترین زمینه‌های حقوقی باشد.

مشاوره با وکیل خانواده | مشاوره وکالت

وکیل خانواده چه می‌کند؟

وکلای خانواده برای کمک به موکلین برای درک موقعیت خود و حل مشکلات مربوط به‌هر ترتیب خانوادگی خاص وجود دارد. آنها می‌توانند قبل از ازدواج برای محافظت از منافع مالی یک نفر، پیش‌نویس توافق‌نامه‌های قبل از ازدواج را تنظیم کنند، به‌دلایل طلاق یا انحلال مشارکت مدنی مشاوره حقوقی خانواده دهند و پیش‌نویس توافق‌نامه‌های جدایی.

وکلای خانواده همچنین می‌توانند در مورد تسویه‌حساب‌های مالی معقول پس از طلاق مشاوره دهند و اطمینان حاصل کنند که دارایی‌ها به‌طور منطقی و عادلانه بین طرفین تقسیم می‌شود.

در مورد فرزندان، وکلای خانواده درباره ترتیباتی مانند تماس، اقامت و دسترسی مذاکره می‌کنند. آنها همچنین حل مسائل خاص در تربیت کودک را تسهیل می‌کنند، مانند اینکه چه کسی مسئولیت والدین برای تصمیم گیری در مورد کودک را دارد.

وکلای خانواده بهترین موقعیت را دارند تا برای هر گونه حکم دادگاهی که ممکن است به‌پرونده‌ای که روی آن کار می‌کنند مرتبط باشد درخواست ارائه دهند. در صورت عدم امکان تسویه حساب، وکیل خانواده نیز می‌تواند در روند دادگاه به موکلان کمک کند.


برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره وکیل تلفنی، روی لینک مربوطه کلیک کنید.


وکیل مهریه

وکیل مهریه شخصیست که با تسلط و تخصص در امور ازدواج و طلاق نقش بسیار پررنگی در حفاظت از حق و حقوق موکل دربرابر همسر سابق خود دارد و وجود همچین شخصی در روند پرونده می‌تواند بسیار کاربردی و مفید باشد. برای اطلاعات بیشتر توصیه می‌شود صفحه مربوط به وکیل مهریه را مطالعه نمایید.

برای حل مشکلات حقوقی خود شما می توانید در هر زمینه ای از وکیل خانواده کمک بگیرید.

باید در مورد وکیل خانواده بدانیم!

همه وکلا امیدوارند که به موکلان خود کمک کنند، اما تعداد کمی از آنها با تأثیر عاطفی و شخصی وکلای حقوق خانواده این کار را انجام می‌دهند. از این گذشته، مواردی که اغلب در پرونده‌های حقوقی خانواده در خطر هستند - مانند رفاه کودک یا عدالت برای همسر مورد آزار و اذیت - دارای جاذبه‌هایی هستند که بسیاری از زمینه‌های دیگر قانون نمی توانند مطابقت داشته باشند.

البته حقوق خانواده خیلی بیشتر از آن موضوعات سنگین‌تر است. اما هر جا که وکلای حقوق خانواده پیدا کنید، آنها با استفاده از تخصص گسترده حقوقی و همدلی فوق‌العاده، نقشی حیاتی در کمک به افراد در گذر از دوره‌های تلخ‌تر زندگی خود دارند.

وظایف وکلای خانواده

همانطور که از این اصطلاح پیداست، وکلای خانواده بر مسائلی تمرکز می‌کنند که بر خانواده‌ها تأثیر می‌گذارد. آنها به مسائلی مانند طلاق، فرزندخواندگی، حضانت فرزند و... می‌پردازند. وظایف متداول شامل تهیه پیش نویس قراردادهای حضانت، وصیت نامه، قراردادهای پیش از ازدواج و سایر اسناد است. در حالی که برخی از وکلای خانواده درگیر دعوی قضایی هستند، این جنبه کمتر رایج این عمل است.


برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره وکیل حضانت، روی لینک مربوطه کلیک کنید.


وکیل و مشاوره با وکیل یکی از شاخه های بسیار مهم در حوزه وکالت به شمار می آید.

وکیل خانواده در تهران

تهران به‌دلیل امتیاز پایتختی خود، بسیاری از فرصت‌های شغلی را برای وکلای جوان و باانگیزه فراهم کرده است و بسیاری از آنان در این استان بزرگ فعالیت می‌کنند. بنابراین بهترین وکلا را می‌توانید در این شهر پیدا کنید؛ از جوان و بالنگیزه تا مقداری مسن‌تر با سابقه بیشتر. ما در مجموعه‌ی آوای وکلا بهترین وکلای خانواده را برایتان گرد آوردیم که فرایند کار شما را تسریع کنیم.

وکیل خانواده رایگان

وکیل مشاوره رایگان یکی از بخش هایی می باشد که در وکالت بسیار مورد استفاده است و بسیاری از افراد از این روش برای به دست آوردن اطلاعات پیش از هرگونه اقدامی در بحث های حقوقی از آن آگاهی داشته باشند، یکی از سبک های دیگری که استفاده می شود وکیل آنلاین رایگان است، این نوع از سبک ها یکی از بخش هایی می باشد که در بخش پرداخت هزینه بسیار به صرفه می باشد و برای افرادی که توانایی مالی بالایی ندارند می تواند یکی از گزینه های بسیار عالی باشد در این نوع از روش های وکالتی مشاوره وکیل تلفنی رایگان 24 ساعته می باشد و شما می توانید به راحتی از این طریق در هر ساعت از شبانه روز با این افراد در تماس باشید.

وکیل رایگان واتساپ یکی دیگر از روش هایی می باشد که شما می توانید با استفاده از آن به راحتی با یک وکیل در رابطه با مشکلات حقوقی خود در تماس باشید، از دیگر بخش هایی که باید به آن دقت کنید این است که این افراد ممکن است هزینه را دریافت کنند دیگر پاسخ گو نباشند در این بخش قبل از هرگونه اقدامی بهتر است از اعتبار شرکت مورد نظر مطمئن شوید.

دلایل استخدام وکیل

اکثر وکلای خانواده در دعاوی طلاق و سایر امور مربوط به طلاق وکالت موکلان خود را دارند. اما قانون خانواده یک حوزه عمل نسبتاً گسترده است، از جمله موضوعاتی مانند مراقبت از خانواده و حقوق باروری. از آنجایی که مسائل مربوط به قانون خانواده بسیار نزدیک به خانه است، داشتن یک متخصص حقوقی مورد اعتماد در کنار شما می‌تواند به‌شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که عزیزانتان در طول هر فرآیند قانونی به‌درستی نمایندگی و محافظت می‌شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در حوزه وکیل خانواده با آوای وکلا تماس بگیرید.

رایج ترین دلایل استخدام وکیل خانواده عبارتند از:

  • طلاق: وکلای طلاق معمولاً در تقسیم اموال زناشویی، محاسبه حمایت از همسر، و پیشنهاد طرحی برای حضانت، دریافت و پرداخت نفقه، ملاقات و حمایت از فرزند (در صورت وجود) مهارت دارند.
  • حضانت کودک: دستورات دادگاه و توافق نامه‌های حل و فصل که شامل حضانت و حمایت می‌شود معمولاً در پرونده طلاق گنجانده می‌شود، اما ممکن است با تغییر شرایط مجدداً بررسی شود. به‌عنوان مثال، پس از تغییر وضعیت مالی والدین غیر حضانت، کمک هزینه کودک ممکن است تغییر کند.

پیشنهاد می‌شود مقاله مربوط به «وکیل نفقه» را مطالعه نمایید.


وکلای بین‌الملل

موارد ذکر شده گاهی در مقیاس بزرگتر و بین دو کشور رخ می‌دهد. مواردی مانند مسائل حقوقی و کیفری، مشکلات مربوط به تجارت و انحصار، گمرگ، خانواده و وراثت و... که فقط وکلای بین‌الملل می‌توانند گره‌گشای اینگونه پرونده‌ها باشند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر به صفحه «وکیل بین‌المللی» سر بزنید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}