مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

مشاوره تنظیم لایحه

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با یک پرونده ی حقوقی و یا کیفری روبرو شده باشید و قاضی از شما خواسته باشد با تنظیم لایحه دفاعیه و ذکر تمامی ادله خود و موضوع شکایت خود را مطرح نمایید. هر فردی اعم از شاکی و یا متهم حتی شخص ثالث دعاوی می توانند با تنظیم لایحه و ثبت آن در خواست و مطالب خود را از قاضی دریافت نمایند.         
تنظیم لایحه و یا تنظیم داخواست و شکوائیه یک کار بسیار تخصصی می باشد که باید توسط یک وکیل متخصص و یا یک کارشناس حقوقی مجرب نوشته و تنظیم شود.

دریافت مشاوره لایحه نویسی

لایحه به معنای یک نامه درخواست مکتوب  می باشد. اما در اصطلاح حقوقی، لایحه دفاعیه به معنای یک نامه حقوقی است که در آن فردی با ذکر ادله و مستندات به مواد قانونی، در تلاش است حق خود را دریافت کند و یا در مقام دفاع از خود برآید.

مشاوره لایحه نویسی به  فرایندی که اصحاب دعوی بدون اینک برای خود وکیلی گرفته باشند از خدمات مشاوران حقوقی  برای نگارش لایحه دفاعیه استفاده می کنند. مشاوران حقوقی لایحه نویسی باید راهنمای جامع نوشتن لایحه و اصول مستند و مستدل بودن، اختصار و مواردی از این قبیل را رعایت کنند. هزینه لایحه نویسی بستگی دارد که به پیچیدگی آن پرونده اما از گرفتن یک وکیل بسیار کمتر می باشد.

بسیاری از افرادی که توانایی گرفتن وکیل را برای پرونده حقوقی خود ندارند، به دنبال شخصی هستند که بتواند در تنظیم لایحه، مشاوره لایحه نویسی و مشاوره حقوقی به آن‌ها کمک کنند. برخی از این افراد در پیدا کردن فرد مناسب برای نوشتن لایحه خود، دچار مشکل می‌شوند و به سراغ افراد غیر متخصص می‌روند. همین امر موجب می‌شود که در پرونده خود دچار مشکل جبران ناپذیر شوند.

مشاوره تنظیم لایحه حقوقی و کیفری در تهران

سوالات متداول

باید ها و نباید های لایحه دفاعیه چیست و چه نکاتی باید رعایت شود؟

از مهم ترین سند های تنظیم لایحه، لایحه دفاعیه است. به دلیل کمبود زمان در بررسی پرونده ها در مراجع قضایی این لایحه می تواند در جواب نهایی بسیار موثر باشد.اشاره به شماره پرونده،از اتهام بدون مدرک و دلیل پرهیز شود،سعی شود لایحه به صورت تایپی باشد نه خطی تا رسمی تر باشد.

چه کسانی می توانند لایحه بنویسند یا چه کسانی صلاحیت نوشتن آن را دارند؟

برای نوشتن لایحه ای قابل قبول باید سراغ وکیل و کارشناس حقوقی و یا مشاوری رفت که در موضوع های مختلف تخصص و تجربه داشته باشد این افراد به دلیل داشتن تجربه بالا قطعا می توانند لایحه مناسبی بنویسند.

نکات مهم در نوشتن لایحه چیست؟

رعایت ادب در نوشتن لایحه و لحن لایحه الزامی است،در تمامی موارد مهم است که به قانون مورد نظر استناد کنید،وجه به موارد مهم می تواند در رای دادگاه تاثیر گذار باشد،از اغراق و بزرگ نمایی در متن لایحه خودداری شود،لحن لایحه درخواستی باشد و دستوری نباشد، متن لایحه خلاصه باشد. از اضافه گویی و تکرار پرهیز کنید،در صورت داشتن سند و مدرک برای پرونده، آن را به لایحه ضمیمه کنید.

فرد مناسب برای تنظیم لایحه چه کسی است؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که وکالت و به طور کلی علم حقوق می باشد. به صرف این موضوع که فردی وکیل یا کارشناس حقوقی است، نمی‌توان در ثبت لایحه از وی کمک گرفت. به طور مثال برخی از وکلا صرفا در زمینه کیفری، تخصص دارند. بنابراین در تنظیم لایحه دفاعیه می‌توان با آنان فقط مشورت نمود. اما مسلما همین وکیل در نوشتن لایحه مربوط به دفاع نمیتواند گزینه ی مناسبی باشد.

قبل از هر چیزی باید از توانایی وکیل یا کارشناس حقوقی در موضوع پرونده اطمینان کامل پیدا کنید. امروزه افراد بسیار زیادی چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی، اقدام به انجام مشاوره حقوقی و یا تنظیم لایحه و تنظیم دادخواست می‌نمایند. اما، تخصص در این حوزه حائز اهمیت می باشد که باید با بررسی سوابق فرد مورد نظر از آن مطمئن شوید و سپس از او درخواست کمک کنید.

دریافت مشاوره برای تنظیم لایحه نویسی         
 

تنظیم لایحه و یا لایحه دفاعیه

لایحه یک واژه ی عربی می باشد که در زبان پارسی به معنای یک نامه درخواست مکتوب می باشد. در اصطلاح حقوقی لایحه به معنای یک نامه حقوقی است که افراد با ذکر ادله و مستندات و ذکر و رعایت مواد قانونی در تلاش اند حق خود را به اثبات نمایند و یا در مقام دفاع از خود بر آید.         
اصحاب دعوی چه پرونده حقوقی باشد و چه پرونده کیفری باشد، می توانند پس از آن که پرونده شان در جریان قانونی افتاد برای دفاع از حق خود و همچنین برای دفاع از سخنان و دلایل خود، لایحه دفاعیه خود را تنظیم نموده و تسلیم دادگاه کنند فی الواقع می توان گفت به عبارت بهتر لایحه دفیاعیه منطق یک فرد را در دفاع از حق خود نشان می دهد.

هزینه تنظیم لایحه

نرخ تنظیم لایحه دفاعیه نسبت به نوع موضوع و شکایت می تواند متغیر باشد، یکی از مزیای تنظیم لایحه توسط فرد دیگر و متخصص، کاهش هزینه آن می باشد. دلیل آن این است که تنظیم لایحه به مراتب کمتر از حق الوکاله توسط یک وکیل می باشد. اما تنظیم یک لایحه خوب توسط یک وکیل خوب بسته به نوع و جنس پرونده و میزان بررسی آن و همچنین نگارش آن حدود از 300 هزار تومان تا 5 ملیون تومان متغیر می باشد.

باید ها و نباید های لایحه دفاعیه چیست؟
از مهم ترین سند های تنظیم لایحه، لایحه دفاعیه است. به دلیل کمبود زمان در بررسی پرونده ها در مراجع قضایی این لایحه می تواند در جواب نهایی بسیار موثر باشد.اشاره به شماره پرونده،از اتهام بدون مدرک و دلیل پرهیز شود،سعی شود لایحه به صورت تایپی باشد.
چ کسانی می توانند لایحه بنویسند؟
برای نوشتن لایحه ای قابل قبول باید سراغ وکیل و کارشناس حقوقی و یا مشاوری رفت که در موضوع های مختلف تخصص و تجربه داشته باشد.
نکات مهم در نوشتن لایحه چیست؟
رعایت ادب در نوشتن لایحه و لحن لایحه الزامی است. در تمامی موارد مهم است که به قانون مورد نظر استناد کنید. وجه به موارد مهم می تواند در رای دادگاه تاثیر گذار باشد. در صورت امکان لایحه تایپی باشد، در غیر این صورت خوانا و با خط زیبا باشد. ز اغراق و بزرگ نمایی در متن لایحه خودداری شود. لحن لایحه درخواستی باشد و دستوری نباشد. متن لایحه خلاصه باشد. از اضافه گویی و تکرار پرهیز کنید. در صورت داشتن سند و مدرک برای پرونده، آن را به لایحه ضمیمه کنید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}