مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

خانواده به چه معناست؟

 مفهوم خانواده به مجموعه‌ای از افراد گفته‌ می‌‌شود که در راستای خواسته‌ها، محل زندگی، خون و علایق با یکدیگر پیوند مشترک دارند. هم‌چنین طبق تعریف سازمان ملل متحد، خانواده به گروهی متشکل از دو یا چند نفر گفته‌ می‌‌شود که با هم زندگی‌ می‌‌کنند و دارای درآمد مشترک برای تامین غذا، معیشت و سایر مایحتاج زندگی هستند که با یکدیگر نسبت خونی دارند.

وکیل متخصص مهریه

مهریه مسئله‌ای است که با اولین ناسازگاری در میان زوجین مطرح می‌شود. آن‌ها نمی‌دانند که برای حل مسئله خود چه باید کنند، پیش چه کسی باید بروند یا از چه طریقی باید برای درخواست مهریه اقدام کنند. بهترین کسی که در این زمینه می‌تواند آن‌ها را کمک کند، وکیل متخصص مهریه است که به اندازه کافی در این زمینه مطالعه کرده و سلبقه لازم را برای دفاع از حق شما را دارد.

وکیل متخصص مهریه | وکیل مهریه درخواست مشاوره فوری 02146135815

وکیل طلاق

افراد گاهی با انتخاب‌های عجولانه و بدون بررسی عقلانی کسانی را برای ادامه راه خود انتخاب می‌کنند که از لحاظ اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و شخصیتی بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. با این شرایط ادامه زندگی برای آن‌ها سخت و طاقت‌فرسا می‌شود و به دنبال بهترین راه‌حل برای خود یعنی طلاق هستند. مشخص است که مشاوران و وکلا آخرین راه را طلاق می‌دانند. اگر شما بعد از جلسات متعدد، صحبت و مشاوره به آخرین راه رسیدید، به شما پیشنهاد می‌کنیم وکیل حرفه‌ای را برای خود انتخاب کنید که او را به نام وکیل طلاق بشناسند.

افرادی که تخصص و مهارت کافی را در زمینه طلاق و حقوق مرتبط با آن را ندارند، منجر به ضرر و زیان شما خواهند شد. در نتیجه با مشورت گرفتن از موسسات حقوقی مجرب، وکیلی آگاه برای خود انتخاب کنید که به خوبی بتواند از حقوق شما، فرزندتان، حق حضانت، نفقه و دیگر مسائل دفاه کند. به خاطر داشته باشید که طلاق مرد و زن نمی‌شناسد و وکیل‌تان باید بتواند از حقوق قانونی شما دفاع کند.

وکیل خانواده

هنگام مواجه شدن با مشکلات خانوادگی و مسائل مربوط به طلاق، اولین راه‌حل، انتخاب یک وکیل با تجربه و ماهر است، بنابراین با یک تحقیق اصولی و درست سعی در انتخاب بهترین وکیل را داشته باشید. اگر شما خواهان تسریع روند جریان پرونده خود هستید تا زودتر به حق و حقوق قانوی خود برسید باید مجرب‌ترین وکیل خانواده را برای انتخاب کنید. هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه به خود راه ندهید، چرا که آوالای وکلا علاوه بر مشاوره‌های نلفنی و آنلاین به شما وکلای مجرب و با سابقه هم در زمینه مشکل‌تان معرفی می‌کند. این کار برای شما منجر به صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها خواهد شد.

با بهره‌گیری از تجربیات وکلای خانواده در آوای وکلا، مسیر برایتان در کم‌ترین زمان و مطابق با موازین قانونی هموارتر خواهد شد. شما ابتدا در هر پرونده دعاوی خانوادگی و مهریه باید تحقیق کرده تا وکیل خانواده را به دقت انتخاب کنید تا وکالت خود را به آنها بسپارید.

مهمترین دعاوی در بین خانواده

 • نفقه
 • طلاق
 • مهریه
 • حضانت فرزند

این چهار اصل از مهم‌ترین دلایل دعاوی بین زن و شوهران محسوب می‌شود. که در ادامه به هرکدام جداگانه اشاره خواهیم کرد.

مهریه چیست؟

اصطلاح «مهریه را کی داده و کی گرفته» همگی شنیده‌ایم و می‌دانیم به مالی گفته می‌شود که هنگام عقد دائم یا عقد موقت بین زوجین منعقد می‌شود. مهریه عندالمطالبه است و هر زمان که زن طلب کند باید به او پرداخت شود، بنابراین هنگام عقد باید به خیلی از نکات در رابطه با مهریه دقت شود که برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با مشاوران متخصص آوای وکلا در این زمینه مشورت بگیرید.

مهریه پولی است که مرد در تمام سال‌های زندگی‌اش به همسرش بدهکار است و طبق آن‌چیزی که در کشور ما عرف است باید به او پرداخت کند. مرد در هنگام عقد می‌تواند پول نقد، طلا، سکه بهار آزادی یا حق امتیاز جایی را مهریه همسر خود قرار دهد. نتیجه می‌گیریم هر آن‌چه که ارزش پولی داشته باشد را می‌توان به عنوان مهریه قرار داد.

یک وکیل پایه یک دادگستری طی صحبت‌هایی در رابطه با مهریه، این‌گونه اضافه کردند که مهم‌ترین ویژگی مهریه، لازم‌الاجرا بودن آن است. یعنی زن بدون مراجعه به دادگاه می‌تواند مهریه خود را از طلب یا بخواهد.

انواع مهریه | وکیل مهریه، درخواست مشاوره فوری 02146135815

قانون مهریه به زنان چه می‌گوید؟

در بندهای بالاتر به این نکته اشاره کردیم که مهریه بدهی‌ای است که مرد تا زمانی که با همسر خود زندگی می‌کند، بدهی او به همسرش محسوب می‌شود، هم‌چنین به این نکته هم اشاره کردیم که این بدهی بعد از فوت مرد نیز هنوز وجود دارد و بنا بر درخواست همسر یا فرزندان وی، باید محاسبه و پرداخت شود. بانوان عزیز به این نکته توجه داشته باشند حین عقد، مهریه به دو صورت عندالمطالبه یا عندالاستطاع مشخص می‌شود. آقایان باید از این موضوع آگاهی داشته باشند که زن در هر صورت می‌تواند مهریه خود را طلب کند با این حال تفاوت‌های ریزی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

در رابطه با مهریه عندالاستطاعه باید این مطلب را عنوان کنیم که باید توانایی مالی همسر برای پرداخت مهریه توسط همسر او اثبات شود در غیر این صورت شرایط پرداخت مهریه تغییر می‌کند اما اگر عندالمطالبه باشد و مرد توانایی پرداخت آن را به صورت کامل نداشته باشد، قادر به پرداخت مهریه به صورت قسطی خواهد بود.

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق می‌گیرد؟

همان‌طور که گفتیم مهریه مالی است که مرد در ابتدای عقد متعهد می‌شود تا در آینده به همسر خود بپردازد. این آینده می‌تواند از زمان عقد آغاز شود و تا حتی بعد از مرگ هم اعمال شود. قانون این‌گونه بیان می‌کند که مهریه به هیچ وجه به زن تعلق نمی‌گیرد و حتی در صورت گستاخی یا خیانت، زن از دریافت مهریه منع نمی‌شود.    
لازم به ذکر است که مهریه در صورت امکان و در صورت درخواست به دو نوع تقسیم می‌شود. اگر مهریه در دسترس زن باشد، اثبات اینکه مرد پول پرداخت مهریه را دارد و پرداخت آن نیازی به ذکر دلیل ندارد، بر عهده زن است. اما در مهریه عندالمطالبه مرد باید ثابت کند که پولی برای پرداخت مهریه ندارد و توانایی پرداخت آن را ندارد.

طبق صحبت‌های گفته‌شده در بند بالا، مهریه حق مسلم و شرعی زن است و به هر صورت که بخواهد می‌تواند آن را مصرف کند. هم‌چنین در صورت عین معین بودن مهر معلوم که قبل از تسلیم، معیوب بوده است، مرد ضامن عیوب و نواقص آن خواهد بود از سویی دیگر زن حق این را دارد در صورت مهر حال و قبل از اخذ صداق از انجام وظایف خود در مقابل همسرش امتناع کند.

جالب است بدانید این امر در صورتی اتفاق می‌افتد که زن قبل از گرفتن مهریه از وظایف خود در مقابل همسرش امتناع نکند با این حال قادر به گرفتن مهریه نیز خواهد بود. نکته دیگر آن‌که زن و شوهر بر اساس قوانین مهریه و رضایت دو طرف می‌توانند هیچ مهر صداقیی برای نکاح دائم خود در نظر نگیرند اما بعد از عقد باید مهریه‌ای را برای خود تعیین کنند. در صورت وجود رابطه زناشویی بین زوجین در فاصله نکاح دائم و عقد، زن می‌تواند از همسر خود طلب مهرالمثل کند. دانستن این نکته ضروری است که حتی اگر زوجین مهریه‌ای را برای ازدواج خود در نظر نگیرند، قانون برای ازدواج رسمی آن‌ها، مبلغی به عنوان مهر صداق برای آن‌ها در نظر خواهد گرفت.

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمی‌گیرد؟ 

درست است که در بندهای بالاتر به این موضوع اشاره کردیم که مهریه حق مسلم زن و بدهی مرد به وی است اما همیشه هم این مورد صدق نمی‌کند. شرایطی وجود دارد که به زن مهریه تعلق نمی‌گیرد و ما در این‌جا آن‌ها را نام خواهیم برد:

 • باطل شدن عقد و عدم نزدیکی آن‌ها در مدت زمان مشخص «در صورتی نصف مهریه به زن تعلق می‌گیرد که عدم توانایی مرد در عمل زناشویی ثابت شود».
 • عدم تعیین مهریه بین زوجین و فوت زن قبل از تعیین میزان آن
 • طلاق توافق بیم زوجین و بخشیدن مهریه توسط زن

با مشاورین برتر مهریه با آوای وکلا تماس حاصل فرمایید.


شرایط مهریه

در بندهای بالاتر به این موضوع اشاره کردیم که مهریه بدهی مرد حتی بعد از مرگ او به حساب می‌آید که ملزم به پرداخت آن می‌باشد. با این حال مهریه بر اساس مواد 1078 تا 1080 شرایطی داردکه در ادامه آن‌‌ها را نام خواهیم برد:

 • مالیات داشته باشد.
 • قابل تسلیم از سوی مرد باشد.
 • قابل تملک به وسیله زن باشد.
 • دارای منفعت عقلایی مشروع باشد.
 • معلوم باشد به‌گونه‌ای که جهالت طرفین منتفی باشد.

انواع مهریه

در بندهای بالاتر به مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه صحبت کردیم، با این حال د رادامه این مطلب شما را با انواع دیگر مهریه‌ها آنا خواهیم کرد که عبارتند از:

مهرالمثل

مهرالمثل حق مهریه‌ای است که به موجب قرارداد تعیین نشده است بلکه بر اساس عرف و عادت و با در نظر گرفتن سن، زیبایی، تحصیلات، موقعیت خانوادگی، مقتضیات زمان و مکان مشخص می‌شود قاون مدنی 1091 در رابطه با مهرالمثل می‌گوید: برای تعیین مهرالمثل، حال زن از حیث شرافت خانوادگی و دیگر صفات باید لحاظ شود. از سویی دیگر وضعیت او باید نسبت به اماثن، اقران، اقارب و هم‌چنین معمول محل نیز باید در نظر گرفته شود. قانون مدنی زن را در موارد زیر مستحق دریافت مهرالمثل می‌دانند که آن ها را برای شما خواهیم گفت:  
هرگاه عدم مهر در عقد شرط شده باشد و قبل از توافق زوجین بر حق مهریه نزدیکی واقع شود.  
هرگاه در عقد، مهر معینی تعیین نشده باشد و قبل از توافق بر مهر معین، بین زوجین نزدیکی واقع شود.  
هرگاه توافق طرفین درباره مهرالمسمی از سویی باطل شده باشد، چنان‌که مال تعیین‌شده مجهول باشد یا مالیات نداشته باشد.  
هرگاه نکاح باطل و زن جاهل به بطلان بوده و نزدیکی هم واقع شده باشد، ماده 1099 قانون مدنی این‌طور می‌گوید که در صورت جهل زن به فساد نکاح و وقوع نزدیکی مستحق مهرالمثل است.

______________________

شما همچنین‌ می‌توانید با انواع طلاق نیز در این صفحه آشنا شوید  
______________________

انواع مهریه | وکیل متخصص مهریه، درخواست فوری مشاوره 02146135815

مهرالمتعه

در صورت تعیین نشدن مهریه در عقد نکاح و واقع شدن طلاق قبل از دخول، مرد موظف به پرداخت مالی به او برای دل‌جویی است که آن را مال متعه می‌نامند. می‌توان مهرالمتعه را این‌گونه تعریف کرد: متعه مهری است که در فرض وقوع طلاق قبل از تعیین مهریه و نزدیکی به عهده مرد قرار می‌گیرد که مخصوص جدایی از طریق طلاق است.‌

مهرالمسمی

در صورت تعیین مهر در عقد ازدواج، آن را مهرالمسمی می‌خوانند. در تعریفی جزئی‌تر می‌توان گفت که عبارت است از مال معینی که به عنوان مهر با توافق زوجین تعیین می‌شود حال این مال ممکن است خانه، زمین، باغ و یا اتومبیل باشد. از سویی دیگر در این نوع مهریه می‌توانند منفعت چیزی مانند سکونت یا اجاره بهای خانه را برای مدت معینی مشخص کند. زوجین برای این نوع مهریه می‌توانند حتی یک عمل مانند تعلیم زبان خارجه، آشپزی، ساخت مسکن و یا دیگر موضوعات باشد. ماده 1080 قانون مدنی این‌طور می‌گوید که تعیین مهر منوط به رضایت طرفین است. به خاطر داشته باشید که در مورد مقدار مهرالمسمی، حداقل و حداکثری معین نشده است.   
مبحث مهریه شامل بندها و تبصره‌های گوناگونی است که شما به عنوان یک فرد عادی از درک آن و پیش بردن حق و حقوق خود به عنوان فرد شاکی عاجز هستید بنابراین بهترین راه‌ دریافت مشاوره از یک موسسه حقوقی خوب است که موسسه حقوقی آوای وکلا با مجرب‌ترین وکلای مهریه می‌توانند شما را در این امر یاری کنند.

وکیل مهریه کیست؟

وکیل مهریه شخصی است که با داشتن پروانه وکالت پایه یک دادگستری، تسلط کافی بر قوانین مهریه دارد، علاوه بر آن او به اندازه کافی مهارت دفاع از حق و حقوق شما و رسیدگی به پرونده مهریه‌تان را نیز دارد. گرفتن مهریه از همسر یا برعکس عدم پرداخت مهریه به همسر مسئله‌ای نیست که شما به تنهایی از عهده آن بربیایید پس باید با کسی مشورت کنید که در این زمینه تجربه کافی را دارد. وکیل مهریه‌های موسسه آوای وکلا به خوبی می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند تا از ضایع شدن حقوق شما جلوگیری شود.

مزایای داشتن وکیل مهریه

با مراجعه به یک فرد متخصص، احتمال موفقیت شما بیشتر می‌شود. بنابراین داشتن وکیل مهریه در رابطه با مسئله پیش آمده برایتان، مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • داشتن احساس آرامش
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • تسریع در روند دادرسی پرونده
 • انجام سریع کارها مانند توقیف اموال
 • تجربه کافی برای انجام مراحل قانونی
 • جلوگیری از ضایع شدن حقوق طرفین
 • پیدا کردن پاسخ تمامی سوالات خود
 • عدم نیاز به حضور موکل در مراحل مختلف پیگیری
 • آگاهی پیدا کردن از تمامی جزئیات مربوط به پرونده  
   

همان‌طور که در بندهای بالا متوجه شدید، مزایای در اختیار داشتن وکیل مهریه از نداشتن آن خیلی بیشتر است بنابراین در انتخاب آن نهایت دقت را به کار بگیرید. موسسه حقوقی آوای وکلا با در اختیار داشتن وکلای مجرب شما را در انتخاب وکیل مهریه خوب یاری خواهد کرد تا در این میان حق شما ضایع نشود.

نحوه انجام و دریافت مهریه

همان‌طور که اشاره کردیم، اگر مهریه زن از نوع موجود باشد، اثبات توانایی مالی مرد برای پرداخت مهریه بر عهده زن است و اگر مرد پولی برای پرداخت مهریه نداشته باشد، زن نمی‌تواند مهریه خود را بگیرد، علاوه بر این که شوهر خود را نمی‌تواند جلب کند. اکنون ممکن است مرد مال داشته باشد اما زن به تنهایی نتواند آن را ارائه کند، در این صورت می‌تواند به وکیل مهریه در ریاض مراجعه کند و راهنمایی بگیرد تا بتواند اموال خود را از دسترس مرد خارج و مصادره کند.

همان‌طور که در بندهای بالا متوجه شدید، مزایای در اختیار داشتن وکیل مهریه از نداشتن آن خیلی بیشتر است بنابراین در انتخاب آن نهایت دقت را به کار بگیرید. موسسه حقوقی آوای وکلا با در اختیار داشتن وکلای مجرب شما را در انتخاب وکیل مهریه خوب یاری خواهد کرد تا در این میان حق شما از بین نرود.

چه زمانی می‌توان مهریه را اجرا گذاشت؟

در ادامه مبحث وکیل مهریه بهتر است با مبحث دیگری به نام زمان اجرای مهریه آشنا شویم. همان‌طور که می‌‌دانید مهریه حقی است که مرد در هر زمانی که زن طلب کند باید به او بپردازد. همیشه اولین سوالی که در صحبت با وکیل مهریه مطرح می‌شود، زمان اجرای مهریه است که باید بدانید بعد از عقد نکاح، زن مالک مهریه است و حق هر گونه دخل و تصرف در این حق مالی را دارد. در اذهان عمومی این مسئله جا افتاده است که تنها در صورت جدایی می‌توان اقدام به اخد مهریه کرد اما شما با مشورت با یک وکیل مهریه خوب متوجه تمامی شرایط و زمان‌های به اجرا گذاشتن آن خواهید شد، پس تنها با یک تماس تلفنی یا آنلاین با مشاوران مجرب موسسه حقوقی آوای مهر می‌توانید سوالات خود را بپرسید.  
زوجه می‌تواند در طول زندگی مشترک خود برای دریافت مهریه اقدام کند و بعد از آن به زندگی مشترک خود ادامه دهد. این نکته را به خاطر داشته باشید که عدم تمکین زن و و عدم سکونت وی در منزل همسر نمی‌تواند مانع عدم پرداخت مهریه به وی شود. وکیل مهریه موسسه حقوق آوا این مطلب را به شما توضیح خواهد داد موضوع عدم تمکین به مسئله نفقه ارتباط دارد نه مهریه. مرد با اثبات عدم تمکین زن و سرپیچی از وظایف زناشویی می‌تواند از پرداخت نفقه در زمینه هزینه‌های مربوطه به پوشاک، درمان و دیگر هزینه‌ها سر باز زند.

روش‌هایمطالبه مهریه | وکیل حرفه‌ای و متخصص مهریه، درخواست مشاوره 02146135815

روش های مطالبه مهریه

قبل از آن‌که به معرفی روش‌های مطالبه مهریه بپردازیم، این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که شما‌به تنهایی نمی‌توانید از حقوق خود دفاع کنید و به یک وکیل مهریه مجرب نیاز دارید که از او مشورت بگیرید، پیشنهاد ما به شما مشورت با مشاوران و وکلای مجرب آوای وکلا است که امکان مشاوره تلفنی و آنلاین را برای همراهان خود فراهم کرده است. در ادامه شما را با دو روش مطالبه مهریه آشنا خواهیم کرد، آن‌ها عبارتند از:

از طریق اجراییه ثبت

زن برای درخواست مهریه خود باید به اجرای ثبت مراجعه کند و دیگر برای مطالبه مستقیم مهریه خود به دادگاه نمی‌تواند مراجعه کند. شرایط به این صورت است که زن با مدارک لازم به دفترخانه‌ای می‌رود که عقد او و همسرش در آن‌جا ثبت شده است و با پرداخت هزینه‌ای اجراییه مطالبه مهریه خود را به ثبت می‌رساند. در مرحله بعد دفترخانه اظهارنامه‌ای به زوج می‌فرستد تا ظرف 10 روز به اداره ثبت مراجعه کرده و مالی را برای پرداخت مهریه معرفی کند. پس از مراجعه به دفاتر رسمی و تشکیل پرونده اجرایی آن، پرونده موصوف در رابطه با اجرای اسناد مربوط به ارجاع و اخذ استعلامات به جریان می‌افتد. منظور از استعلام؛ استعلام از حساب بانکی، استعلام از پلیس راهور برای خودرو، استعلام از سازمان اسناد و املاک در راستای شناسایی موال است.

از طریق دادگاه

در بند بالا اشاره کردیم که زوجه برای مطالبه مهریه مستقیم نمی‌تواند به دادگاه برود، دادگاه زمانی در رابطه با مطالبه مهریه وارد عمل می‌شود که زوجه از طریق اجراییه ثبت موفق به دریافت مهریه نشده است. پس از مطالبه مهریه برای مرد این امکان وجود دارد که درخواست اعسار دهد و در صورت قبول درخواست از سوی دادگاه، پرداخت مهریه به صورت قسطی صورت می‌گیرد. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که در صورت بخشش مهریه، دیگر به هیج عنوان نمی‌توان وجهی رامطالبه کرد.

در خصوص هزینه به اجرا گذاشتن مهریه باید یادآور شد که بر عهده زوجه است و با توجه به خواسته‌ او محاسبه می‌شود.

آیا می‌توان اینترنتی مهریه را به اجرا گذاشت؟

در سال‌های گذشته طبق قوانین زوجه برای دریافت مهریه به همراه وکیل خود باید به دادگاه مراجعه و درخواست خود را ارائه می‌داد تا لیست اموال شوهر خود را به دادگاه بدهد. . این کار منجر به صرف زمان و هزینه‌های زیاد برای فرد می‌شد به همین خاطر در قانون جدید برای به اجرا گذاشتن مهریه می‌توان به صورت اینترنتی اقدام به آن کرد. اقدام از طریق اینترنت علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه، به دوندگی زیادی هم نیاز ندارد. در اولین اقدام مراجعه زوجه به شورای حل اختلاف یا ثبت درخواست خود از طریق دفاتر خدمات قضایی است. به خاطر داشته باشید که قبل از ثبت درخواست خود از طریق اینترنت با یک وکیل مهریه مشورت کنید.

چگونه یک وکیل مهریه خوب پیدا کنیم؟

انتخاب یک وکیل مهریه حرفه‌ای برای پیش بردن امور طلاق بسیار مهم است تا از پیش آمدن خسارت‌ها و ضررهای احتمالی پیش‌گیری شود. شما باید وکیلی را انتخاب کنید به تمامی حقوق خانواده، قوانین مدنی و محکومیت‌های مالی تسلط کامل داشته باشد، علاوه بر موارد گفته‌شده، وکیل مهریه شما باید از تجربه کافی و سخنوری خوبی نیز برخوردار باشد تا به خوبی از حق شما در جلسه‌های دادگاه دفاع کند. با این حال بهتر است که در انتخاب وکیل مهریه خود با یک موسسه حقوقی خوب مشورت کنید تا شما را از تمامی شرایط آگاه کنند. ما به شما می‌توانیم مشاوران مجرب موسسه حقوقی آوای وکلا را معرفی کنیم که با فراهم نمودن امکاناتی مانند مشاوره تلفنی یا مشاوره از طریق ویدیوکنفرانس شما را در هر مسئله‌ای راهنمایی می‌کنند. آوای وکلا این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند که در صورت لزوم بهترین وکلای مهریه را به شما معرفی کنند تا از آن‌ها راهنمایی بگیرید.  
با تمامی اوصاف در نظر گرفتن این نکته ضروری است که شما باید وکیلی را انتخاب کنید که با فرایند مزایده، صدور اجراییه و نحوه مطالبه مهریه از طریق ثبت یا دادگاه آشنایی داشته باشد تا بتواند به درستی از شما دفاع کند. دلیل آن هم این است که گاهی وکیل باید اعسار زوج را برای دادگاه اثبات یا رد کند یا سرعت روند توقیف اموال را پیگیری کند تا حقی از شما ضایع نشود.

هزینه وکیل برای گرفتن مهریه

هر وکیل و مشاوری در روند کاری خود هزینه‌ای را به عنوان حق الزحمه دریافت می‌کنند که وکیل مهریه هم از این امر جدا نیست و برای پیگیری پرونده موکل خود در جریان دریافت مهریه، هزینه‌ای دریافت می‌کند. با توجه به آن‌که مهریه یک دعوای مالی به حساب می‌آید با توجه به میزان آن، حق‌الوکاله مشخص می‌شود.  
شما اگر در جریان امور طلاق قرار گرفته‌اید و به دنبال یک وکیل مهریه خوب هستید اما هزینه آن را نمی‌دانید، بهترین راه مشورت گرفتن از مشاوران موسسه حقوقی آوای وکلا است تا شما را از تمامی شرایط آن آگاه کند. برای آن‌که هم خیال شما و هم خیال وکیل‌تان در روند جریان حقوقی راحت باشد، نیاز است قراردادی بین‌ خودتان تنظیم کنید و مبلغی را به عنوان حق‌الوکاله در نظر بگیرید.

هزینه وکیل برای گرفتن نفقه

بسیاری از وکلای درجه یک مهریه، خدمات خود را در زمینه نفقه نیز گسترش داده‌اند و درصورت مشکلات برای پرداخت نفقه نیز توسط آنان انجام خواهد گرفت. اما می‌توانید مسائل مربوط به نفقه را با خود وکلای نفقه درمیان بگذارید و به‌صورت خصوصی با یک وکیل حرفه‌ای نفقه مشاوره بگیرید. برای این‌کار نیاز است به صفحه مربوط به وکیل حرفه‌ای نفقه مراجعه کرده و یک مشاوره اختصاصی داشته باشید.

حق الزحمه وکیل برای مهریه

گاهی نیاز به جلسات مشاوره است که هزینه زیادی در بر ندارد اما مبلغ حق الزحمه وکیل مهریه با توجه به شرایط و راضی بودن طرفین توافق می‌شود. گاهی ممکن است در قرارداد پیگیری پروسه طلاق نیز قید شود که هزینه‌های جاری آن در حق‌الوکاله با توافق و رضایت طرفین مشخص می‌شود، به همین خاطر گاهی تعرفه حق‌الوکاله مهریه در عرف بسیار متفاوت است. بهتر است برای اطلاع پیدا کردن از هزینه وکیل مهریه با مشاوران آگاه و با تجربه موسسه حقوقی آوای وکلا تماس بگیرید.

هزینه وکیل مهریه

همان‌طور که احتمالا می‌دانید وکلای بزرگ و کاربلد حقوق بالایی دریافت می‌کنند و درکل هزینه وکیل مهریه بسیار بالاست. برخی از هزینه‌های وکیل مهریه نابجاست اما اگر وکیل کاربلد و مجربی باشد، می‌تواند با تجربه و تخصص خود در پرونده چاره‌ساز واقع شود. ما در آوای وکلا، هزینه وکیل مهریه را در ایده‌آل‌ترین مبلغ موجو دریافت می‌کنیم و در ازای آن کیفیت را تضمین می‌کنیم. برای مشاوره گرفتن با یک وکیل مهریه عالی و آگاهی از هزینه وکیل مهریه با شماره‌های درج شده در وب‌سایت آوای وکلا تماس بگیرید.

چند درصد مهریه به وکیل تعلق می‌گیرد؟

چیزی که در عرف وکلا وجود دارد، 10 درصد مهریه وصول شده حق ‌الوکاله وکیل مهریه تعلق می‌گیرد. با این حال ممکن است مبلغ توافق‌شده بین دو طرفین چیز دیگری باشد. نحوه پرداخت حق الوکاله وکیل مهریه معمولا به این صورت است که مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت و مابقی آن در مرحله اجرا و در زمان دریافت مهریه وصل می‌شود.

قانون خانواده

هر فردی بدون توجه به نژاد، رنگ، جنسیت، زبان، مذهب و ملیت، عضوی از خانواده بزرگ بشریت است و دارای حقوقی است که به آن حقوق بشر جهانی می‌گویند. جدای از این حقوق، خانواده هم به عنوان کوچک‌ترین واحد جامعه، قوانینی برای خود دارد. به دلیل تعدد دعاوی خانوادگی، این دعاوی به دو دسته کیفری و حقوقی تقسیم می‌شوند. قانون خانواده قانونی قابل توافق نیست، مگر در مواردی که همان قانون اجازه رضایت زن و مرد را می‌دهد.

برای مشاهده صفحه مربوط به «بهترین وکیل کیفری» روی لینک مربوطه کلیک کنید.

وکیل طلاق

بدون شک حقوق خانواده و طلاق نیاز به تخصص دارد. یک وکیل خانواده خوب قادر خواهد بود تمامی مشکلات و ابهامات مربوط به مسائل طلاق و خانواده را برطرف کند و راه حلی اصولی و قانونی برای رفع مشکلات شما ارائه دهد.    
متأسفانه امروزه تشکیل خانواده ها بی اثر و سرد شده است و شاهد آمار بالای طلاق در جامعه هستیم و این موضوع می‌تواند اختلاف نظر همسران را بر سر مسائل مختلف داشته باشد که با به وجود آمدن درگیری‌های متعدد گرمای خانواده را متزلزل کرده کند. بنابراین اگر در مراحل نهایی زندگی مشترک ود هستید و قصد طلاق دارید می‌توانید از وکلای متخصص در امور ازدواج و طلاق استفاده نمایید تا از حق و حقوق خود دفاع کرده و پرونده خود را سریعا به جریان و نتیجه برسانید.

بهترین وکیل برای وصول مهریه

عقد، قراردادی است که طبق قانون 1082 قانون مدنی مرد متعهد می‌شود، پس از خطبه عقد، مهریه را به زن بپردازد. مهریه ممکن است؛ سکه، پول رایج، ملک و … باشد. طبق قانون مهریه عندالمطالبه بوده و هر زمان زن اراده کند مرد باید نسبت به پرداخت آن اقدام نماید. متأسفانه پرداخت مهریه از قالب عندالمطالبه بودن خود در زمان صلح خارج‌شده و غالباً زوجین در زمان طلاق مهریه را مطالبه و یا نسبت به پرداخت آن اقدام می‌نمایند و گاهی زوج تمام تلاش خود را می‌کند تا از زیر پرداخت آن شانه خالی کند؛ بنابراین بهترین راه مطالبه مهریه از طریق یک وکیل مهریه خبره و کار بلد است. حال باید دید بهترین وکیل برای گرفتن مهریه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

بهترین وکیل برای گرفتن مهریه

یک وکیل زبده و خبره در زمینه مهریه باید در کنار دانش بالا و تسلط بر موضوعات خانوادگی تجربه بالایی در زمینه وصول مهریه داشته باشد. این بدان معنا است که بتواند دانش خود را به‌صورت عینی و عملی در دادگاه بکار برد. وکیلی به‌عنوان بهترین وکیل مهریه شناخته می‌شود که بتواند با استفاده از فنون و شیوه‌ی درست دفاع از موکل خود، حرف خود را به کرسی بنشاند. او باید قابلیت بالایی در وکالت و دادن مشاوره داشته باشد. با توجه به این تفاسیر بهترین وکیل در زمینه مهریه وکیل حاذقی است که تجربه بالایی در پرونده‌های وصول مهریه داشته و توانسته باشد آن‌ها را به نتیجه برساند. این ویژگی‌ها می‌تواند خصوصیات بهترین وکیل برای گرفتن مهریه را مشخص کند که البته وکلای حرفه‌ای، قیمت‌های بالایی دارند.

وکیل انلاین مهریه

در بسیاری از موسسات می‌توانید از خدمات وکیل انلاین مهریه استفاده نمایید و مشاوره گرفتن از یک وکیل آنلاین مهریه درجه‌یک، بسیاری از مشکلات خود را حل نمایید. وجود یک وکیل انلاین مهریه مجرب و حرفه‌ای می‌تواند در پرونده شما سرعت و کارآمدی ایجاد نماید. همچنین وکیل انلاین مهریه مناسب شانس پرونده شما را بالا خواهد برد و می‌تواند از حق و حقوق شما دفاع نماید. در مجموعه آوا وکلا نیز می‌توانید از خدمات وکیل انلاین مهریه استفاده نمایید و در پرونده خود سرعت ایجاد نمایید.

وکیل مهریه رایگان

می‌توان به جرئت گفت که وکلای واقعی و مجرب ارزان نیستند و نمیتوان آن‌ها را با قیمت پایین به خدمت گرف. چه برسد به وکیل مهریه رایگان! بنابراین اگر به فکر وکیل مهریه رایگان هستید می‌توان به جرئت گفت که نمی‌توان مورد مناسبی برای ان پیدا کرد. شاید در برخی موارد و در برخی موسسات حقوقی، مشاوره رایگان توسط وکیل مهریه ارائه شود اما نمی‌توان یک وکیل مهریه رایگان واقعی داشت. اما برخی وکلا نرخ پایین‌تری نسبت به سایر وکلا دارند که براساس تجربه، تعداد پرونده‌های موفق و دیگر متغیرها قیمت‌گذاری می‌شوند. بنابراین به هیچ عنوان نباید برای پرونده‌های مهمی مانند مهریه، به فکر وکیل مهریه رایگان افتاد اما مشاوره رایگان توسط وکلای مهریه، گزینه‌ی بسیار هوشمندانه و خوبی خواهد بود.

انتخاب بهترین وکیل مهریه در تهران

برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در تهران باید به دنبال وکیلی بود که در میان جامعه وکلا از نظر تسلط و احاطه بر موضوعیت مهریه زبانزد باشد و بر مبانی حقوقی و مقرراتی ازجمله؛ تسلط بر قوانین و آیین‌نامه‌ها و تصویب‌نامه‌ها و آراء وحدت رویه، آگاهی از عقاید و دیدگاه‌های علمای حقوق در ارتباط با موضوع مهریه و تسلط کافی بر دانش حقوقی و توانایی بالا در تنظیم سند و قرارداد و دفاع از موکل در راستای عدالت داشته باشد. وکیل مهریه در تهران را می‌توان به راحتی پیدا کرد اما یافتن یک وکیل مهریه تهران خوب و حرفه‌ای کار راحتی نیست. بسیاری از وکلای خوب مهریه حقوق بالا دریافت می‌کنند اما شانس موفقیت در پرونده را بسیار بالا خواهند برد.

وکیل مهریه در غرب تهران 

اگر به‌دنبال وکیل مهریه در غرب تهران هستید، آوای وکلا می‌تواند به شما مشاوره دهد و درصورت لزوم وکلای پایه یک دادگستری و متخصص در امور ازدواج و مهریه را در خدمت شما قرار خواهند داد. بسیاری از وکیل مهریه در غرب تهران قیمت‌های نجومی دارند اما موسسه حقوقی آوای وکلا با قیمت‌های معقولانه‌تر و منصفانه آماده برای خدمت‌رسانی به شما مشتریان عریز است.

چگونه بهترین وکیل مهریه را انتخاب کنیم؟

بهترین وکیل مهریه و گرفتم حق و حقوق و مطالبات شما وظیفه ماست! کافی است با مشاوران آوای وکلا در تماس باشید

معیارهای گوناگونی برای انتخاب بهترین وکیل مهریه وجود دارد که در زیر به بیان آن‌ها می‌پردازیم:

رازدار بودن وکیل

یک وکیل خوب باید تمام تلاش خود در راستای صیانت از اسرار موکلش انجام دهد و حتی پس از به پایان رسیدن پرونده امانت‌دار خوبی برای اسرار موکلش باشد.

به‌روز بودن دانش حقوقی

هنگام انتخاب بهترین وکیل باید توجه داشت وکیلی را انتخاب کنیم که در کنار تجربه بالا، دانش به‌روزی داشته باشد. با توجه به اینکه قوانین و مقررات دائماً در حال تغییر هستند یک وکیل باید با بررسی تغییرات و فراگیری آن‌ها با استناد به تغییرات نسبت به وصول حق موکل خود اقدام نماید.

در دسترس و جوابگو بودن وکیل

بهترین وکیل وکیلی است که همیشه در دسترس موکل خود بوده و با صبر و حوصله پاسخگوی سؤالات موکل خود باشد. در برخی موارد وکلا در رزومه خود قید می‌کنند؛ مشاوره تلفنی 24 ساعتی و حتی در موارد مشاوره تلفنی را به‌صورت رایگان انجام می‌دهند.

متخصص بودن در زمینه مهریه 

امروزه وکلا غالباً در زمینه‌های مختلف تخصص پیدا کرده و در همان زمینه شناخته می‌شوند. هنگام انتخاب بهتر است از وکلای شناخته ‌شده در زمینه مهریه که در همین زمینه تخصص و تجربه دارند کمک بگیرید.

تشریح روال پرونده حقوقی

هنگام انتخاب وکیل مهریه باید توجه داشت که یک وکیل خوب هرگز تضمین 100 درصدی برای موفقیت موکل خود نمی‌دهد، بلکه با تشریح صحیح روند پرونده به‌صورت واقعی به موکل خود توضیح می‌دهد که طبق قانون پرونده چه روالی را طی می‌کند و او تمام تلاش خود را برای به نتیجه رسیدن و وصول مهریه انجام خواهد داد.

خوش‌برخورد هنگام مواجه با قاضی

یک وکیل خبره به‌درستی می‌داند برخورد مناسب با قاضی و احترام به او هنگام مطرح کردن درخواست می‌تواند تأثیر بسزایی در باز پس گرفتن حق موکلش داشته باشد.

بهترین وکیل منصف‌ترین وکیل

هنگام انتخاب وکیل مهریه توجه کنید وکیلی انتخاب کنید که با توجه به بودجه شما بهترین راه‌های قانونی را برای رسیدن به حقوق قانونی شما انتخاب می‌کند و تا جایی که می‌تواند سعی می‌کند تا مشکل را با مذاکره پیش ببرد.

چرا برای وصول مهریه وکیل باید بگیریم؟

انتخاب بهترین وکیل مهریه با توجه به دارا بودن مهارت و تخصص کافی در زمینه پرونده‌های مهریه برای موکل مزایایی دارد که در زیر به بیان آن می‌پردازیم:  
• آشنایی موکل با جزئیات قانونی وصول مهریه طی جلسه مشاوره و پاسخگویی به تمام سؤالات موکل با صبر و حوصله و آرامش بخشیدن به او از طریق ارائه اطلاعات حقوقی و راهکارهای قضایی  
• راه‌های گوناگونی مانند؛ وصول مهریه از طریق دادگاه، از طریق اجرای ثبت و از طریق ارسال اظهارنامه وجود دارد. انتخاب اینکه کدام ‌یک از راه‌ها با توجه به شرایط زوجه موفقیت‌آمیزتر است کار وکیل زبده و کار کشته در این زمینه است. با مراجعه به وکیل می‌‌‌توان مراحل وصول مهریه را تسریع کرده و از اطناب روند دادرسی جلوگیری شود و هزینه‌های مربوط به آن نیز تا حد زیادی کاهش یابد.  
• انتخاب وکیل مهریه در کنار ایجاد حس آرامش خاطر در روند دادرسی برای موکل باعث می‌شود دیگر نیازی به حضور موکل در جلسات دادرسی نباشد و وکیل در جلسات به وکالت از موکل خود دفاع کند. از این طریق در وقت و هزینه موکل صرفه‌جویی می‌شود.

هزینه وکیل برای گرفتن مهریه

ارزان ترین وکیل مهریه و بهترین وکیل مهریه این دو صفت را ما با هم در موسسه حقوقی آوای وکلا در اختیار شما میگذاریم

مهریه یکی از دعاوی مالی است و طبق قانون و طبق تعرفه با توجه به میزان مهریه درصدی از مهریه به‌عنوان حق‌الوکاله به وکیل تعلق می‌گیرد. معمولاً وکلا با رضایت طرفین، قرارداد مالی را با موکل خود در خصوص میزان حق‌الوکاله منعقد می‌کنند. عقد این قرارداد در مواردی که میزان حق‌الوکاله با میزان تعرفه متفاوت است، صورت می‌گیرد.  
چنانچه فردی قصد گرفتن راهنمایی و یا مشاوره در خصوص پرونده مهریه خود داشته باشد، وکیل برای هر جلسه مشاوره هزینه تعیین می‌نماید.  
چنانچه شما فکر می‌‎کنید هزینه وکیل مهریه، هزینه‌ای مازاد و اشتباه است، باید بدانید که دستمزد وکیل مهریه در مقایسه با خدمات حقوقی که به شما ارائه می‌دهد، مقرون‌به‌صرفه است.

مهریه از یک سو بر قوانین شرع و اسلام بنا شده و از سوی دیگر شرع و حاکم بر وصول آن نظارت دارد اما با این وجود، روند وصول آن روند آسانی نیست. انتخاب یک وکیل مهریه موفق و با تجربه می‌تواند کار شما را تسهیل و تسریع کرده و به شما اطمینان دهد که می‌توانید حقوق قانونی خود را استیفا نمایید.

 

چگونه ی وکیل خوب پیدا کنیم | وکیل حرفه‌ای مهریه، درخواست مشاوره فوری 02146135815

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}