مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری فردیست که با تخصص و تسلط خود در حیطه‌ی امور کیفری و مجازات و البته قوانین مربوط به جرم و جنایات حقیقی و مجازی، اعم از کلاهبرداری، جعل، دزدی به شکایات قربانیان این دست از پرونده‌ها رسیدگی کرده و از حق و حقوق آنان دربرابر افراد سودجو دفاع می‌کنند. ای‌جور افراد برای کسانی‌که به‌دنبال سرعت و موفقیت در پرونده خود هستند یکی از واجبات است و حضور آن‌ها در روند پرونده بسیار تاثیرگذار است. وکیل کیفری چه در حال تعقیب افرادی باشد که قانون را زیر پا می‌گذارد، چه از کسانی که به جنایت متهم شده‌اند دفاع کنند و یا کارهای مرتبط را انجام دهند، نقش مهمی در جامعه ما و اجرای عدالت دارند.

وکیل کیفری چه میکند

قانون کیفری اساساً به ما گفته است «اگر رفتاری که شما انجام دادید خارج از آن چیزی بود که ما به‌عنوان یک جامعه تایید می‌کنیم، شما باید محکومیت اجتماعی ما را دریافت کنید». «محکومیت اجتماعی» واقعاً عامل تعیین‌کننده در حقوق کیفری است.

حتی اگر جنایتی ممکن است علیه یک فرد ارتکاب یابد، جرمی علیه دولت (معروف به جامعه) تلقی می‌شود و به‌این ترتیب پیگرد قانونی دارد. "این چیزی است که کل خط حقوق کیفری را از هر نوع قانون دیگری متمایز می‌کند. سپس قانون کیفری بر روی رفتارهایی که باید مجازات شوند تمرکز می‌کند و مجازات مناسب را برای آن اعمال خلاف تعیین می‌کنند"

پشتوانه کار یک وکیل کیفری، مسئولیت اصلی پرونده‌هایی است که پیامد‌های بالقوه تغییر دهنده زندگی دارند، زیرا آنها برای عدالت از طرف موکل خود مبارزه می‌کنند.

وکیل کیفری چه می‌کند

وکیل کیفری که به‌عنوان وکلای دفاع کیفری و مدافعان عمومی نیز شناخته می‌‌شوند، برای دفاع از افراد، سازمان‌ها و نهادهایی که به جرمی متهم شده‌اند، کار می‌‌کنند. وکیل کیفری طیف متنوعی از پرونده‌های جنایی را مدیریت می‌‌کنند، از جرایم خشونت خانگی، جنایات جنسی، جرایم خشونت‌آمیز و جرایم مواد مخدر گرفته تا سرقت، اختلاس، و کلاهبرداری.

وظایف و مسئولیت‌های وکیل کیفری

وکیل یا وکیل کیفری نماینده متهمانی است که در دادگاه‌های جمهوری اسلامی ایران، با اتهامات جنایی روبرو هستند. دامنه فعالیت آنها شامل جلسات رسیدگی به وثیقه، قراردادهای اقرار، محاکمه، جلسات ابطال (آزادی مشروط یا غیر مشروط)، استیناف و اقدامات جبرانی پس از محکومیت است. برای موارد خاص و بسیار شدید درباره مسائل بانکی (خصوصا مربوط به چک و سفته) این وکلا وارد عمل می‌‌شوند اما در موارد سطحی‌تر وکلای مربوط به چک می‌‌توانند کمک‌کننده باشند. بنابراین در موارد تجارت و بانکی پیشنهاد می‌‌شود از این دسته از واکلا بهر گیرید تا به‌قول معروف «کار به جاهای باریک نکشد!».

توصیه می‌‌کنیم صفحه مربوط به «وکیل املاک» را مشاهده نمایید.

بخشی از وظایف شغلی وکیل، وکیل کیفری

  • پرونده را بررسی می‌کنند و با شاهدان مصاحبه می‌کنند.
  • تحقیق رویه، اساسنامه، قوانین جرایم، و قانون رویه.
  • یک دفاع می‌‌سازند و یک استراتژی موردی ایجاد می‌‌کنند.
  • با دادستانی مذاکره می‌کنند تا با اتهامات کمتری موافقت کنند.
  • پیش نویس، تشکیل پرونده و استدلال برای طرح‌هایی مانند درخواست برای رد و درخواست برای سرکوب.
  • وکیل مدافع متهم در دادگاه.
  • پیش نویس، طرح و استدلال تجدید نظر.
  • و بسیار از موارد دیگر که توسط وکیل کیفری بررسی خواهد شد.

وکیل کیفری در تهران و کرجبهترین وکیل کیفری

اگر به‌دنبال یک وکیل حرفه‌ای و باسابقه می‌گردید تا امور حقوقی و کیفری خود را به او بسپارید، مجموعه حقوقی آوای وکلا بهترین وکلا را در اختیار دارد که با دریافت مشاوره از آنان می‌توانید مسائل مربوط به پرونده خود را بازگو نموده و بهترین وکیل را برای پرونده خود انتخاب نمایید. وکلای تخصصی و باسابقه آوای وکلا، با تجربه و تسلط خود در امور حقوقی و دعاوی کیفری، سابقه موفقیت در چندین پرونده را داشته و برای خدمت‌گذاری به شما عزیزان حاضرند. می‌توانید با مشاهده نرخ مشاوره‌های آوای وکلا، از هزینه آن آگاه شده و بهترین تصمیم را برای انتخاب وکیل خود بگیرید.

وکیل کیفری رایگان

همان‌طور که می‌دانید وکالت یکی از مشاغلیست که دستمزد بالایی دارند و به‌طبع، وکلای حرفه‌ای‌تر دستمزد بالاتری نیز دارند. بنابراین اگر به‌دنبال وکیل رایگان هستید باید بگوییم که وکیل رایگانی وجود ندارد اما در مجموعه‌هایی مثل مجموعه‌ی آوای وکلا، به‌دلیل پرونده‌های زیاد، خدمات با قیمت‌هایی کمی معقول‌تر اما با کیفیتی بالا ارائه می‌گردد.

وکیل کیفری در تهران

وکلای حرفه‌ای در مجموعه‌ی آوای وکلا از مجرب‌ترین و باسابقه‌ترین وکلای پایتخت هستند که تخصص و دانش آن‌ها در زمینه‌ی وکالت کیفری، نقطه عطفیست در جریان پرونده موکلان. بنابراین اگر به‌دنبال یک وکیل کیفری عالی هستید، قطعا بهترین‌های آن را در آوای وکلا می‌یابید. البته پیرامون مسائل زناشویی و مسائلی نظیر طلاق، حضانت، نفقه و مهریه بهتر است با وکلای تخصصی هریک مشاوره داشت مثل بهترین وکلای طلاق و وکیل مجرب مهریه.

وکیل تضمینی کیفری

وکلای زیادی در تهران وجود دارند اما درحقیقت وکلای متخصص و کاربلد تعدادشان بسیار محدود است اما در مجموعه آوای وکلا می‌توانیم این تضمین را به شما بدهیم تا بهترین و باسابقه‌ترین وکیل را برای پرونده شما درنظر گرفته و در تمامی قدم‌های پرونده همراه شماییم. شما می‌توانید با انجام یک مشاور حقوقی از تخصص و دانش ما در حیطه وکالت کیفری آگاهی کسب کنید و با اعتماد کامل و در آسودگی خاطر کامی، پرونده‌تان را به ما بسپارید. لازم به‌ذکر است می‌توانید با انجام یک مشاوره آنلباین، حضوری یا تلفنی تمامی سوالات خود را از وکیل کیفری پرسیده و از آنان مشاوره دریافت نمایید. 

هزینه وکیل کیفری

هزینه پرونده وکلای کیفری مبلغ معینی ندارند و براساس پیچیدگی پرونده و نوع جرم تعیین می‌شوند. اما می‌توانید با مشاوره با مجموعه آوای وکلا و بررسی پرونده شما، قیمتی را برای اطمینان و برآورد هزینه دریافت نمایید که می‌تواند بسیار در روند پرونده و نوع عملکرد وکیل تاثیرگذار باشد. برای دریافت مشاوره حقوقی و کیفری و آگاهی از قیمت‌ها با مجموعه آوای وکلا تماس بگیرید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}