مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

فرم شکوائیه

فرم شکوائیه، نمونه فرم تهیه و آماده شده توسط دادگستری می باشد که فرد شاکی، می تواند شکایت خود را در خصوص جرم اتفاق افتاد با کمک یک وکیل یا مشاوره حقوقی یا به کمک نمونه فرم های شکوائیه نوشته شده، پر کند و توسط دفاتر الکترونیک قضایی شکایت خود را ثبت کند و مراحل بعد برای پیگیری به دادسرا ها و یا دادگاه ها ارسال می شود. در ادامه می توانید به دانلود نمونه فرم های دادخواست و شکوائیه بپردازید.

دانلود فرم شکواییه کیفری

دانلود نمونه فرم شکوائیه
با کلیک بر روی باکس میتوانید، نمونه فرم شکوائیه و یا فرم شکایت کیفری را دانلود نمایید.

نمونه فرم شکواییه در قوه قضاییه

در نظر داشته باشید که فرم شکوائیه یک فرم پیش ساخته است که در همه ی مراکز به یک شکل می باشد و هیچ شخصی اجازه ی اعمال تغییر در آن را ندارد.

تنظیم شکایت در دادسرا

هنگامی که جرمی بر علیه کسی رخ می دهد. فرد شاکی می تواند با مراجعه به کلانتری محله شخصی که شاکی می باشد گزارش تخلف را مطرح نمایید و یا به وکیل خود بسپارید سپس با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی با کمک مشاورین راهنماهای آن جا اقدام به ثبت شکایت خود کند. 

در قانون اساسی هر کشوری ثبت و پیگیری یک پرونده توسط شاکی باید طبق قوانین باشد در غیر این صورت شخص شاکی نیز متخلف شناخته می شود.

نمونه فرم شکواییه

نمونه فرم شکواییه حقوقی آوای وکلا

مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران شما برای ثبت هرگونه شکایت از هر شخص حقوقی و حقیقی باید فرم شکواییه تهیه و تنظیم نمایید، و نیز برای هرگونه فرم شکایت و یا تنظیم دادخواست جهت پیگیری شکایت خود تهیه نمایید. نمونه فرم شکواییه کیفری برای شکایت و دادخواست شکایت به صورت پیش فرض تهیه شد شما می توانید برای تنظیم شکواییه به صورت پیش فرض فرم را دانلود نمایید و مشخصات خود را وارد کنید.

دانلود فرم شکواییه قدیمی

برای دانلود نمونه فرم شکواییه که در همه جا یک دست و زیر نظر و انحصارا مطلق به مراجع قانونی می باشد می توانید با مراجعه به مراکز الکترونیکی قوه قضاییه طلب و درخواست فرم شکوائیه نمایید و با می توانید به صورت پیش فرض در کلیه سایتای حقوقی دانلود و به صورت پی دی اف دریافت کنید.

فرم خام شکواییه چیست؟

فرم خام شکواییه همان برگه‌ای است که فرد شاکی برای ثبت شکایت خود از آن استفاده کند. این فرم در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی موجود می باشد و البته شما می توانید با دانلود نمونه فرم شکواییه در این صفحه، با این فرم آشنا شوید و از آن استفاده کنید.

دانلود فرم خام شکایت کیفری

اگر جزو افرادی می باشید که به صورت عمد و غیر عمد در دعاوی کیفری قرار گرفته اید ضمن مسائل حقوقی و کیفری که پیش می برید باید فرم شکوائیه خود را تنظیم نمایید و سپس تسلیم دادسرا جهت پیگیری شکایت و دعاوی کیفری و حقوقی خود نمایید. شما می توانید برای دانلود نمونه فرم شکوائیه خود به مراکز پیشخوان دولت مراجعه و طلب فرم شکوائیه نمایید.

دانلود برگه شکواییه

با توجه به این موضوع که در قانون اساسی مطرح شده رسیدگی به دعاوی باید از طریق مسیر قانونی خود پیگیری شود و سلسله مراتب قانونی آن توسط شاکی انجام شود؛ جزو اولین مراحل انجام این کار تنظیم برگه شکواییه است. ما برای شما عزیزان این کار را به مراتب راحت تر کرده‌ایم تا بتوانید به آسانی در این صفحه دانلود برگه شکواییه را انجام دهید و از اعتبار آن اطمینان داشته باشید.

فرم شکواییه قوه قضاییه

فرم شکواییه قوه قضاییه یا برگه شکایت دادگاه‌، برگه ای است که از پیش تعیین شده و جهت رسیدگی به امور حقوقی و کلیه دعاوی حقوقی و کیفری می باشد که شما با مراجعه به کلیه مراکز و امور مشترکین زیر نظر قوه ی قضاییه می توانید آن درخواست نمایید که نمونه آن در دفاتر خدمات قضایی موجود می باشد.

نمونه فرم شکایت حقوقی

نمونه فرم‌های شکایت حقوقی در کلیه مراجعه قانونی موجود می باشد، افراد و یا دادجو های محترمی که جهت پیگیری شکایت و دعاوی خود اقدام کرده اند برای پاره ای از درخواست های خود می توانند فرم های مد نظر را از مراجعه حقوقی الکترونیکی دریافت نمایند و جهت پیگیری بهتر از حق و حقوق خود می توانند آنان را با مشاوره حقوقی حرفه‌ای و یا وکیل متخصص پر نمایند و تسلیم دادگاه کنند.

شکایت کیفری چه زمانی شکل می گیرد؟

شخصی که آسیب دیده برای پیگیری جرم و شکایت خود به دادسرای مربوطه بیاد مراجعه کند. در خدمات الکترونیکی قضایی فرم شکواییه تهیه می کند و نمونه متن دادخواست شکایت کیفری تنظیم شده توسط خود و یا مشاوره حقوقی  تسلیم خدمات الکترونیکی می شود و از آن پس به بعد تحقیقات بر روی جرم اتفاق افتاده شروع می شود.

سوالات متداول

فرم شکواییه چیست و در کجا استفاده می شود؟

شکواییه یک فرم پیش ساخته می باشد که در همه مراکز به یک صورت می باشد و تنها در مراکز قوه قضاییه مورد استغاده قرار می گیرد.

نمونه فرم شکواییه چیست؟ در کجا میتوان از آن استفاده نمود؟

شکایت نامه یا شکواییه، فرمی است که شکایت شاکی از وقوع یک جرم در آن ثبت میشود،انواع متفاوتی از فرم شکوائیه موجود است، اما ماهیت تمامی آنها یکسان است. اولین قدم در هر شکایت، ثبت در نمونه شکواییه های مرتبط با موضوع است.

نکات مهمی که باید در فرم شکواییه ذکر شود چیست؟

در نمونه فرم شکواییه شاکی باید مشخضات دقیق خود را به همراه مشخصات متهم در صورت اطلاع از آن به طور دقیق ذکر کند و همچنین موضوع و ادله شکایت نیز ذکر شود.

نمونه فرم شکواییه چیست؟ در کجا میتوان از آن استفاده نمود؟
شکایت نامه یا شکواییه، فرمی است که شکایت شاکی از وقوع یک جرم در آن ثبت میشود. انواع متفاوتی از فرم شکوائیه موجود است، اما ماهیت تمامی آنها یکسان است. اولین قدم در هر شکایت، ثبت در نمونه شکواییه های مرتبط با موضوع است.
فرم شکواییه چیست و در کجا استفاده می شود؟
شکواییه یک فرم پیش ساخته می باشد که در همه مراکز به یک صورت می باشد و تنها در مراکز قوه قضاییه مورد استغاده قرار می گیرد.
نکات مهمی که باید در فرم شکواییه ذکر شود چیست؟
در نمونه فرم شکواییه شاکی باید مشخضات دقیق خود را به همراه مشخصات متهم در صورت اطلاع از آن به طور دقیق ذکر کند و همچنین موضوع و ادله شکایت نیز ذکر شود.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}