مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین

مشاوره تنظیم اظهارنامه

اظهار نامه چیست؟

اظهار در واقع یکی از اصلی ترین راه های قانونی برای رساندن افراد به حق و حقوقشان می باشد. اظهار نامه یک اطلاع رسانی از راه رسمی و عادی برای عموم و آگاه سازی افراد محسوب می شود. آشنا نبودن با مفاد اظهار نامه برای دریافت حق و حقوق قانونی خودمان یک امر طبیعی می باشد لذا به همین دلیل هم میتوان گفت کمک خواستن از یک مشاوره حقوقی برای خدمات حقوقی و تنظیم یک اظهار نامه قانونی برای احقاق حق نیز بسیار کار مرسومی محسوب می شود.

مشاوره تنظیم شکوائیه و خدمات حقوقی آوای وکلا

سبب اینک همیشه به مردم برای تنظیم اظهار نامه پیشنهاد می شود از یک فرد متخصص و مجرب مانند وکیل و یا مشاور حقوقی کمک بخواهید این است که اظهار نامه بحث بسیار تخصصی و مهم به شمار می رود که و تنوع و تعدد بسیار درآن موجب عدم تشخیص مناسب در تهیه و نوشتن آن می شود.

اظهار نامه چیست؟

یکی از مهترین و اصلی ترین اوراق قضایی است که به شخص و یا مراجع غیر قضایی ارسال می شود. اظهار نامه ها مستقیما به دستت خوانند و یا درخواست کننده می رسد و اظهار نامه دارای اعتبار حقوقی بالای می باشند این دو میتواند از عمده تفاوت های اظهارنامه ها با دیگر اوراق قضایی نام برد.

برای تنظیم اظهار نامه چه مقدار زمان لازم است؟

 بستگی به نوع اظهارنامه دارد هر نوع اظهارنامه زمان متفاوتی لازم دارد اما بدون در نظر گرفتن نوع اظهار نامه، تنظیم آن می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت برای شما زمان ببرد.

مشاره تنظیم اظهار نامه و هزینه مشاوره تنظیم اظهار نامه

انواع اظهارنامه

اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه قضایی

اظهارنامه حقوقی

انواع اظهار نامه چیست؟

اظهار نامه حقوقی: این نوع اظهار نامه سندی رسمی است که از سوی شخص شاکی ارسال می شود. اظهار نامه مالیاتی: این نوع اظهار نامه نیز انواع مختلف دارد. مانند: مالیات بر ارث، املاک، عملکرد

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

اظهارنامه مالیاتی همان طور که از نامش  پیداست، اظهارنامه ای یا دفترچه ای است که کارنامه و عملکرد مالی شخص حقیقی یا حقوقی مشمول پرداخت مالیات را مشخض می کند و در آن، رویدادهای مالی به ترتیب وقوع، مستند بر مدارک و ادله قانونی، درج می شود. امروزه با راه اندازی سامانه سازمان امور مالیاتی جمهوری اسلامی، این روند راحتتر شده است.

اظهارنامه قضایی چیست؟

اظهارنامه قضایی چیست باید گفت: مطابق ماده 156 قانون آئین دادرسی مدنی اظهارنامه قضایی از جمله ابزار ها و امکاناتی است که قانون گذار در اختیار افراد گذاشته تا بدون طرح دعوی در محاکم و مراجع قانونی اقدام به اعلام اراده و درخواست خویش به طرف مقابل و یا دادگاه کنند و در صورت امکان مسائل فی مابین را حل و فصل نمایند. ارسال اظهارنامه اختیاری است مگر در مواردی که قانون گذار مشخص و الزام نموده باشد.

اظهارنامه حقوقی چیست؟

ظهارنامه حقوقی، یکی از ابزار های احقاق حق می باشد و افراد می توانند، قبل از طرح دعوا در دادگاه و تنظیم دادخواست، حق خود را از طریق اظهارنامه حقوقی از دیگری مطالبه نمایند. نحوه ارسال اظهارنامه حقوقی، به این صورت می باشد که اشخاص حقیقی و یا حقوقی برای ثبت آن، می توانند به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایند و یا از طریق درگاه خدمات الکترونیکی قضایی اقدام کنند.

آیا مشکلات ساختمانی و مالکیت ساختمانی شامل تنظیم اظهار نامه می شود؟

بله. شخصی که با انتخاب ساکنین به مدیریت ساختمان مشغول است، می تواند از طریق تنظیم اظهار نامه نسبت به هزینه های ساختمان از قبیل شارژ و خرابی ها و ... اقدام کند. در مورد ارتباط مالک ساختمان و مستاجر، در صورتی که مستاجر ملک را تخلیه نکند و یا مالک نسبت به تحویل حقوق مستاجر اقدام نکند، می توان از این طریق اقدام کرد

مشاوره تنظیم اظهار نامه در دفتر حقوقی

برای تنظیم اظهار نامه چه مقدار زمان لازم است؟
بدون در نظر گرفتن نوع اظهار نامه، تنظیم آن می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت برای شما زمان ببرد.
انواع اظهار نامه چیست؟
اظهار نامه حقوقی: این نوع اظهار نامه سندی رسمی است که از سوی شخص شاکی ارسال می شود. اظهار نامه مالیاتی: این نوع اظهار نامه نیز انواع مختلف دارد. مانند: مالیات بر ارث، املاک، عملکرد.
آیا مشکلات ساختمانی و مالکیت ساختمانی شامل تنظیم اظهار نامه می شود؟
بله. شخصی که با انتخاب ساکنین به مدیریت ساختمان مشغول است، می تواند از طریق تنظیم اظهار نامه نسبت به هزینه های ساختمان از قبیل شارژ و خرابی ها و ... اقدام کند. در مورد ارتباط مالک ساختمان و مستاجر، در صورتی که مستاجر ملک را تخلیه نکند و یا مالک نسبت به تحویل حقوق مستاجر اقدام نکند، می توان از این طریق اقدام کرد.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}